

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 470 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Life (Hours) | 6000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Packaging | Bag |
| Impedance | 12 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 13.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 488 mA @ 100 kHz |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07334
Ext.Price$0.07334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07334 | $0.07334 |
| 10 | $0.06489 | $0.64890 |
| 50 | $0.05741 | $2.87050 |
| 100 | $0.05017 | $5.01700 |
| 500 | $0.04384 | $21.92000 |
| 1000 | $0.04141 | $41.41000 |
| 3000 | $0.03912 | $117.36000 |
| 5000 | $0.03695 | $184.75000 |
